Alfabeti Shqip Kenge Per Femije

Download:Playstore: https://itunes.apple.com/us/app/alfabeti-shqip-ab. Free ebook alfabeti shqip me shkronja te shkrimit alfabeti ne gjuhen shqipe per femije alfabetishqip alfabeti alfabetinegjuhenshqipe si te mesojme shkronjat e. MUZIKE PER FEMIJE +cc QINGJI I VOGEL. KENGE PER FEMIJE. Me tekst lyrics titra. Muzike per femie qinji i vogel pllum hajdari muzike per femie qinji i vogel pllum hajdari kenge per femije muzike per femije muzike per beba kenge per femije. Rrugetimi i kombit: erjona gjylezi - alfabeti shqip.

  1. Alfabeti Shqip Kenge Per Femije Makina
  2. Kenge Per Femije Te Vegjel

App Description

Alfabeti Shqip është aplikacionn edukativ për fëmijë, i cili përmban të gjitha shkronjat e alfabetit shqip
me anë të ilustrimeve dhe narracionit atraktiv që e bëjnë aplikacionin shumë të dobishëm për fëmijët
dhe njëkohësisht shumë më të kapshëm për mësim. Mëso duke lozur është qëllimi i këtij aplikacioni
që shërben kryesisht për të memorizuar shkronjat e alfabetit, vjersha, numrat, kuizi, dhe elemente
tjera të përditshmërisë. Për të bërë çdo gjë edhe më atraktive është përdorur muzikë në prapavijë
dhe efekte në mënyrë që fëmiu të ndihet sa më i afërt me teknologjinë e re.
Kategoritë e aplikacionit janë:
Alfabeti:
Në këtë kategori fëmijët shumë lehtë mund të mësojnë shkronjat e alfabetit shqip, me anë të
ilustrimeve dhe me anë të navigimit shumë të lehtë ju mund t’i memorizoni shkronjat. Pra në një
formë paraqet një version të abetares. Secila shkronjë është e ilustruar dhe përmban një element që
i përshtatet shkronjës, poashtu zërimi është tjetër element i rëndësishëm ku fëmijët mund ta
dëgjojnë secilën shkronjë.
Matematikë:
Matematikë, është tjetër kategori e aplikacionit ku fëmijët mund të mësojnë matematikën
elementare. Duke filluar nga numrat, pastaj numratorja ku atyre i kërkohet që të numërojnë elemente
të ndryshme si fruta, kamioneta, topa dhe të japin përgjigjet e tyre në pjesën e poshtme të ekranit.
Radhitja është tjetër veti e kategorisë matematikë ku fëmijëve u kërkohet të caktojnë numrin i cili vie
në radhë pas disa numrave tjerë, me këtë rast ata praktikojnë mësimin e numrave dhe në përgjithësi
matematikën elementare. Mbledhja, zbritja, shumëzimi dhe pjesëtimi jane tjera kategori ku fëmijëve
u kërkohet që të kryejnë veprimet bazike të matematikës dhe përgjigjen e tyre ta japin në njërin nga
opsionet.
Vjersha
Secila vjershë mund të lexohet ose të dëgjohet nga një zë i ëmbël i vogëlushes sonë që i lexon me
shumë dashuri vjershat dhe përrallat tona. Për t’i bërë më atraktive ne për secilën vjershë kemi
vendosur një imazh që përshkon me atë vjershë.
Vjershat që mund t’i gjeni në aplikacionin tonë janë:
• Për një shkronjë
• Lepuroshi
• Akrepat e orës
• Erdhi dimri
• Qingji
• Deti dhe oqeani
• S’ka si ti
• Tullumbace të kam xhan
• Aeroplani
• Të lumshin duart
• Fëmijë
• Ylli vogël lart në qiell
• Ariu
• Zogu hutaq
• Lodrat
• Orët tona
• Gabimet
• Kuizi
Kuizi përbëhet nga pyetje të ndryshme, rreth kafshëve, automjeteve, profesioneve të ndryshme,
numrave, shkronjave etj. Përdoruesi duhet të zgjedh njërën nga tre opsionet për të parë nëse është
përgjigjur pozitivisht ose jo. Opsionet e përgjigjeve janë tëresisht me imazhe për të bërë shumë me
interaktive komunikimin me përdorues.
Duke përdorur këtë aplikacion ju:
1) Do të mësoni shkronjat e alfabetit – Abetare ABC Shqip
2) Do të mësoni shumë vjersha
3) Do të mësoni matematikën bazike
4) Do të zhvilloni intelegjencen
5) Do të ushtroni të mbajturit në mënd
6) Do të jeni më produkiv në mësime
Nëse e pëlqeni aplikacionin ju lutem na vlerësoni me pesë yje.
Për çdo kritikë ose sugjerim ju lutem mos hezitoni dhe na shkruani në [email protected]

Download Image


Picture detail for Kenge & Perralla Per Femije For Android :

Alfabeti Shqip Kenge Per Femije Makina

  • Title: Kenge & Perralla Per Femije For Android
  • Date: March 06, 2020
  • Size: 109kB
  • Resolution: 1152px x 2048px


Kenge Per Femije Te Vegjel

More Galleries of Kenge Per Femije Shqip :

Kenge & Perralla Per Femije For AndroidPër Një çikëz Amerikë : Tregime Humoristike ImagesKatërvjeçarja Që E Ka 140 Koeficientin E InteligjencësIZI MIZI For AndroidVolumiAudioLibra Ne Shqip FalasTe Flasim Shqip, Gjuhen E Te Pareve Tane...Rikthehet Këngëtari I Njohur! Më Në Fund Vjen Me Këngë Në“Brisk Në Trupin Tim Kurrë”, Flaka Sqaron NdërhyrjetKomuniteti Shqiptar, Bashkorganizator Në 'Festën EALBANIAN VIP NEWS: ADELINA ISMAJLI ME KENGE PER SKENDERBEUNNje Histori Hirusheje Dubluar Ne ShqipVeshjet Popullore Shqiptare Traditional Albanian ClothingMë Në Fund Një Këngë Për Festa: Këngëtarja ShqiptareBarbi Dhe Keshtjella E DiamanteveAgjencioni Floripress: LIDHJA SHQIPTARE E PRIZRENIT (1878Poezi Nga Libri “ETJE PËR KËNGË” , Autor: Kasam SHAQIRVELAEnca, Këngë Dedikuar Festave Të FundvititSpirit Kali I Eger Kenga Shqip Spirit Kali I Eger Kenga SKjo Këngë Shqipe është Në Vendin E Dytë Në Turqi (FotoTri Këngë Për Një Ditë, Enca: Legjendë JamEse Per Kosoven ShqipSirena E Vogel Mozaike & Muzike + CDNje Kengetar I Lashte Qe BenKjo Këngë Shqiptare I Pëlqen Shumë Tolgahanit (FotoAbetare Për ParashkollorëtRrëfimi I “babait” Të Çufos: Më Dhanë çmim Se Qeshi MehmetKostenlose Programme Getestet_Programe Te Testuara FalasKenge Dashurie - HomeSi Asnjëherë Më Parë, Bebe Rexha Shfaqet Duke KënduarLibër Fundamental “Tregimet E Moçme Shqiptare” I MitrushTregime Të Moçme Shqiptare (Mitrush Kuteli)Princi I Egjiptit (Dubluar Ne Shqip)Një Keng Per Nënen Nga E Bukura MomdaAlfabeti ShqipBeethoven 2 1993 (Dubluar Ne Shqip)Kenge Per Femije AnglishtVjersha Per FemijeReportazhi I Panjohur I Gazetarit Suedez Në ‘68-ën Për15 Dhjetor Në Pallatin E Kulturës Në Ulqin Do TëDua Lipa Shënon Suksesin E Radhës, Karriera E Saj Po ArrinALBA VIP Thashetheme: Jehona Sopi Pret Nje FemijeMozzik Paralajmëron Këngë Për Vajzën E TijFëmijët E Diasporës Me Interes Të Madh Për Këngë E ValleJeho, Këngë Shqiptare LibriDegjo Kush Po Flet 1(Dubluar Ne Shqip)Artistet ShqipetareVetëm 3 Këngë Dhe 500 Mijë Kopje Të Shitura Në 2018! KushArtistët Shqiptarë Së Bashku Në Një Këngë Kundër DhunësMade In France Me Titra Shqip Filma24.liveCommando 3 Me Titra Shqip Filma24.liveALBA VIP Thashetheme: Ingrid Gjoni Nje Kenge Per Djalin QeDafina Flet Për Keqkuptime, Paralajmëron Këngë Të ReNexhi Këngë Emocionuese Për Motrën, Shumë Shpejt ProjektiMUZIK SHQIP SCARICARESezoni 4 - Episodi 10 (I FUNDIT) – Filma24.acFero Publikoi Këngën HABIBIVetëm Me Të Brendshme Dhe…/ Tuna Provokon Fort NdjekësitKembet E Lumtura 2 (Dubluar Ne Shqip)Degjo Kush Po Flet 2 (Dubluar Ne Shqip)RTSH MuzikëKenge Te Vjetra Shqiptare - Kreu“Shumë Momente Të Rëndësishme, Të Jetës Sime, I KamI Njihni Këta Fëmijë? Janë Disa Nga Artistët E MëdhenjChallenge Of Five Gauntlets Me Titra Shqip Filma24.live

Kenge per femije anglisht

Tags: Abetare per Femije, Urime per Vitin E RI, Kenge per Femije Ne Shqip, Bagera per Femije, Shkrimtar per Femije, Rukje per Femije, Kerre per Femije, Numrat Shqip, 1 Qershori Kenge, Kreveta per Femije, Vjersha per Pranveren Shqip, Muzik Popullore, Dhurata per Femije, Muzika per Femije, Muzik per Femi, Kenge Te Vjetra, Kukulla per Femije Shqip, Keng Gjumi per Femije, Vjersha per Femije Shqip, Anglisht per Femije, Macja Le Te Lahet, Revista per Femije, Keng Popullore, Ninulla, Poezi per Femije, Kenge per Vjeshten, Gjegjeza Shqip per Femije, Perralla Shqip per Femije, Lojra per Femije, Ngjyrat per Femije, Vizatime per Femije Parashkollor, Femije Te Vegjel, Tekste per Femije, Tekst per Femije, Filma per Femije Shqip, Alfabeti Shqip per Femije, Muzik E per Femije, Djepi per Femije, Barcaleta per Femije, Lonja per Femi, Vizatime per Femije, Makina per Femije, Fabula per Femije